القدس العربی: حدود ۲۰۰۰ نیروی آمریکایی در ۳ پایگاه نظامی در عراق مستقر شده‌اند1433831296266_dpa.jpg

منابع ویژه اعلام کردند که نیروهای ویژه آمریکایی از لشکر ۱۰۱ از طریق هوایی وارد پایگاه هوایی عین الاسد در غرب الانبار شدند و این اقدام در چارچوب حمایت از جنگ علیه داعش در مناطق نزدیک به مرزهای سوریه و عراق صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، یک منبع نظامی عالی رتبه عراقی در پایگاه هوایی عین الاسد در مصاحبه با روزنامه القدس العربی گفت: حدود ۲۰۰۰ سرباز آمریکایی ظرف روزها و هفته‌های گذشته وارد عراق شده و در سه پایگاه هوایی مستقر شده‌اند.

وی عنوان داشت که آنها در پایگاه‌های البکر در نزدیکی شهرستان بلد و پایگاه اسپایکر در نزدیکی تکریت در استان صلاح الدین و همچنین پایگاه عین الاسد در شهر البغدادی ۱۰۰ کیلومتری غرب رمادی مستقر شده‌اند که بیشترین تعداد این نیروها به این پایگاه اختصاص یافته است.

این منبع گفت، این نیروها بنا به درخواست رسمی ارائه شده توسط فرمانده کل نیروهای عراقی آمده‌اند که در این درخواست اعلام شده است که آزادسازی الانبار بدون مشارکت نیروهای آمریکایی دشوار است.

وی در پاسخ به سوالی در مورد محتوای درخواست برای مداخله نیروهای آمریکایی در شرایطی که تنها چند هفته از موفقیت نیروهای امنیتی عراقی در کنترل بر شهر رمادی، مرکز استان الانبار گذشته است، گفت: موفقیت‌های اخیر در رمادی تاثیر زیادی بر نبرد در الانبار که داعش مساحت بیشتر آن را تحت تصرف دارد، به ویژه در بخش‌های مرزی عراق و سوریه که خطوط امدادرسانی داعش در این مناطق است و باید تحت کنترل گرفته شود، نخواهد داشت.

انتهای پیام