سجادی: فدراسیون فوتبال باید پاسخگوی نتایج تیم امید باشد/ هیچ اختلافی بین ما و امید نبود


معاون ورزش حر‌فه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، گفت: مسئولیت شکست تیم‌های ورزشی با فدراسیون‌های آنها است و در مورد حذف تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل امید هم فدراسیون فو‌تبا‌ل مسئول است و باید پاسخگو باشد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نصرالله سجادی معاون ورزش حر‌فه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان ، در حاشیه برگزاری مجمع ریاست انتخابات فدراسیون اتومبیلرانی و موتوری سواری در پاسخ به این سوال خبرنگار ایسنا که دلایل حذف تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل امید را چه می دانید و مسئول این شکست کیست، اظها‌ر کرد: مسئولیت شکست تیم‌ها در رشته‌ها فدراسیون‌ها هستند و در این زمینه هم مثل سایر بخش‌ها فدراسیون مربوطه باید پاسخگو باشد. البته با توجه به این که تیم ‌ملی امید بوده و کمیته ملی المپیک نیز در این زمینه همکاری داشته است، آنها نیز می‌توانند اظهار نظر کنند.

وی در پاسخ به این سوال که شائبه‌هایی پیرامون اختلاف میان مسئولان وزارت ورزش و جوانان و تیم ‌ملی امید وجود داشت، ا‌ضافه‌ کرد‌: هیچ اختلافی وجود نداشته است و فدراسیون فو‌تبا‌ل هم مانند سایر فدراسیون‌ها اعتباری که برایش در نظر گرفته شده بود را گرفته است. فدراسیون فو‌تبا‌ل ۱۰۰ درصد اعتبارات خود در این زمینه را گرفته است و کار توزیع اعتبارات را آنها انجام داده‌اند.

معاون ورزش حر‌فه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در ادامه با بیان این که فدراسیون فو‌تبا‌ل می‌تواند در مورد مسائل مالی و فنی حذف تیم ‌ملی امید پاسخگو باشد، افزود: همه مسائل درباره مسائل تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل امید به فدراسیون فو‌تبا‌ل بر می‌گردد. البته معتقد هستم که این تیم طی ماه‌های قبل اردوهای خوبی داشت و بازیکنان و مربیان آنها زحمات زیادی کشیدند و بازی خوبی را در ۹۰ دقیقه مقابل ژاپن انجام دادند، اما فو‌تبا‌ل است این اتفاقات.

سجادی در پاسخ به این سوال که آیا فعالیت هم زمان شجاعی در فدراسیون تیر‌و‌کمان و خزانه داری کمیته ملی المپیک مغایر با قانون است، توضیح داد: حدود سه هفته‌ قبل وی با حضور در دفتر من در حضور چند مدیر دیگر وزارتخانه تعهد داد که از بین این دو ، سه سمت یکی را انتخاب کند که همانجا گفت که من فدراسیون را انتخاب می‌کنم.

وی در پاسخ به این سوال که اما شجاعی اکنون همزمان کار خزانه داری کمیته ملی المپیک و فدراسیون را باز هم مانند گذشته انجام می‌دهد و تنها فدراسیون را انتخاب نکرده است، خاطر‌ نشان کرد: از این موضوع مطلع نیستم، اما با توجه به این که مسائل و اسناد مالی در جریان است، از نظر قانونی فعالیتش در این دو بخش به صورت همزمان درست نیست و نمی‌تواند فعالیت کند.

معاون ورزش حر‌فه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در مورد این که آیا بحث سرمربیگری زلاتکو کرانچار در تیم ‌ملی امید در آن کمیته‌ بررسی صلاحیت‌های مربیان خارجی مطرح شد و آیا این کمیته‌ هنوز فعالیت دارد ، افزود: این کمیته‌ همیشه فعال بوده و هر مربی خارجی که بخواهد در فدراسیون‌های ورزشی کشورمان فعالیت باید از این فیلتر عبور کند. صورت جلسات تمام این نشست‌ها که با حضور مسئولان فدراسیون و اعضای هیات رییسه آنها و کارشناسان ما برگزار موجود است.

وی در مورد انتخاب زهرا نعمتی به عنوان پرچمدار کاروان اعزامی ایران به بازی‌های المپیک ، ا‌ضافه‌ کرد‌: این انتخاب از جمله وظایف هیات اجرایی کمیته ملی المپیک است و این خبر را من از شما می شنوم. او ورزشکار خوبی است.

سجادی در پاسخ به این سوال که انتخاب یک فرد معلول به عنوان پرچمدار کاروان روال نیست، گفت: باز هم می گویم که این از وظایف هیات اجرایی کمیته ملی المپیک است و زهرا نعمتی هم ورزشکاری است که لیاقت و ارزش خود را ثابت کرده است.

وی در مورد انتخاب اصغر رحیمی به عنوان سرپرست کاروان اعزامی ایران در بازی‌های المپیک ریو نیز ، خاطر‌ نشان کرد: در این باره باز هم باید بگویم که هیات اجرایی کمیته ملی المپیک تصمیم گیرنده است، اما اصغر رحیمی فرد لایقی است و در چندین دوره از مسابقات نیز در کنار من کار کرده است. او فردی اخلاق گرا است و می‌تواند موفق شود.

معاون ورزش حر‌فه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در مورد انتخابات فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری نیز گفت: یازده نفر کاندیدا حضور داشتند که در نهایت هشت نفر آنها انصراف دادند و از بین سه نفر باقی‌ مانده محمود صیدانلو با ۳۴ رای به عنوان رییس از مجمع رای اعتماد گرفت. کاظمی چهار رای و ابوالقاسمی هم یک رای آوردند. در مورد اعتراض برخی از کاندیداها که می گفتند اسامی آنها دیر اعلام شده باید بگویم که همان زمان که استعلام آنها از نهادهای ذیربط به دست ما رسید، بلافاصله اعلام کردیم. ضمن این که طبق اطلاع من این افراد از حدود دو ماه پیش کارهای خود را برای شرکت در انتخابات شروع کرده بودند.

سجادی در پاسخ به این سوال که گویا یک نفر از کاندیداها شب قبل از انتخابات روسای هیات ها را به مهمانی دعوت کرده و در آنجا با آنها رایزنی کرده است و آیا این کار درست است، گفت: من اطلاعی از این موضوع ندارم ، ولی تماس با اعضای مجمع و گمانه زنی ها و رایزنی‌ها طبق قانون اشکالی ندارد.

معاون ورزش حر‌فه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به این سوال که چندین کاندیدا اعتراض داشتند که برخی از روسای هیات‌ها چند ماه قبل به خاطر همگام نبودن با کاندیدای مورد نظر عزل شده‌اند و نفرات جدیدی جایگزین آنها شده‌اند، گفت: روسای هیات‌ها فقط با انتخابات است که می‌توانند جابه جا شوند و اگر این موردی که شما می‌گویید درست است، چرا یک نفر از آنها هم اطلاعی به ما نداد و همین جا می گویم اگر رییسه هیاتی بدون دلیل برکنار شود، ما پیگیر خواهیم بود و طبق قانون حتما برخورد خواهیم کرد، اما گمانه زنی‌ها و حدس‌ها ملاکی برای ما نیست.

انتها‌ی‌ پیا‌م