علم الهدی: اگر مرد و زن ما ولنگار باشند و جوانان ما شهوتران بار بیایند، روح مجاهده و صبوری ندارند


علم الهدی: اگر مرد و زن ما ولنگار باشند و جوانان ما شهوتران بار بیایند، روح مجاهده و صبوری ندارند

آیت‌الله سیداحمد علم الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد مقدس در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: محور قلمرو شیطان در انسان، حوزه استکبار است و جریان‌های استکباری نمادهای شیطان در حوزه زندگی انسان‌ها هستند. بارزترین خصوصیت شیطان نیز استکبار است.

وی افزود: وابستگی به شیطان و سرسپردن به شیطان برای برطرف کردن مشکلات سبب می‌شود بنده شیطان شوید زیرا شیطان دائم انسان را به دنبال خود می‌کشاند. وابستگی به استکبار و شیطان توسعه پیدا می‌کند تا جایی که در مقابل تمام اوامر یک جریان استکباری سر فرود آورده می‌شود و از اینجاست که انسان عبد شیطان می‌شود.

اهم صحبت‌های نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی از این قرار نیست:

*باید حواسمان باشد وابسته شیطان نشویم. اگر به یک جریان استکباری وابسته شویم این دقیقاً عبادت شیطان و وابستگی به شیطان است.

*ایام حج سبب وابستگی به خدا می‌شود، جریان حج تمرین عشق به حق و عرفان حق است و هم از سوی دیگر در این جریان حج شاهد دشمن‌ستیزی نیز هستیم، برائت از مشرکان به عنوان یک عمل مقدس در حج قلمداد می‌شود.

*شیطان‌ستیزی در حج ابراهیمی یک عمل سیاسی نیست.

* روز سوم شهریورماه مصادف است با سالروز اشغال ایران در سال ۱۳۲۰ به وسیله قوای متفقین. مردم ما برای آخرین مرتبه بود که طعم اشغال کشور را چشیدند و نتیجه سوء آن نیز قحطی و گرسنگی برای مردم ما بود.

* سلطه دشمن بر ما جز فقر، فلاکت و نکبت هیچ میراث دیگری ندارد و این پیامد اشغال متفقین بود.

*مردم نباید در زندگی روزمره دارای دغدغه باشند و نیازهای اولیه باید توسط دولت تامین شود. این تسهیل زندگی برای مردم است.

* کشور ما در هر زمانی شرایط ویژه‌ای دارد اما کشور و جامعه ما انقلابی است و در کشتی انقلابی هستیم که سکاندارش یک مرجع تقلید حکیم و عارف و آگاه به مسائل است.

* مردم در کنار نظام قرار دارند، این مردم حتی در مقام تحقق اصول ایمانی و اعتقادی وارد عرصه مجاهده در راه نظام می‌شوند و خون خود را اهدا می‌کنند. پس اگر فرهنگ دینی مردم در جامعه ارتقا پیدا کرد و سطح ایمان مردم بالا رفت اداره این کشور و مدیریت این مردم برای مسئولان آسانتر است.

* اگر مرد و زن ما ولنگار باشند و جوانان ما شهوتران بار بیایند، روح مجاهده و صبوری ندارند و در مقابل نارسایی طغیان می‌کنند.

* اینکه بخواهید به عنوان آزادی یک عده را از خود راضی کنید این تیشه به ریشه خود زدن است. مردم ولنگار و بی بندوبار و جوانانی که محدودیتی در اجرای منویات نداشته باشند تبدیل به جوانانی سرکش و یاغی می‌شوند و اداره کردن این‌ها کار سختی است.

* فکر نکنید با یک حرکت سیاسی و یک انگیزه سیاسی، بی بندوباری راه بیندازید و فکر کنید کشور را اداره کرده‌اید. این مدیریت آرمانی نیست. ارتقا و تعالی فرهنگی دینی اصل و مولفه دوم در مدیریت آرمانی است

* در حقوق های نجومی شاهد مسائلی بودیم، مدیر جهادی نباید برای مردم خرجی داشته باشد و نباید برای مردم خرج تراشی کند و این بزرگترین امتیاز شهید رجایی بود.

*انقلاب ما، انقلاب اسلامی است و در راس نظام ما حجت امام زمان(عج) است و این طور نیست که کسی اینجا را میدانی برای خود و خانواده اش کند و به این اسم جیب گشادی برای خودش بدوزد و امیدوارم مدیران ما در دولت دوازدهم به عنوان الگو و آرمان دومی بعد از شهید رجایی و باهنر نصب العینی برای مردم ما قرار بگیرند.

۲۷۲۱۶