کارکرد ایران در مذاکرات در راستای اعتمادسازی بوده است1431333773424_10638_larg.jpg

نماینده مردم گلپایگان در مجلس با بیان این که ایران تا به امروز در راستای تعهداتی که داشته، روند کار در مذاکرات را دنبال کرده است، ابراز کرد: اکنون نوبت آن رسیده که طرف مقابل به تعهدات خود عمل کند.

سید محمدحسین میرمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با تاکید بر این که روند کارکرد ایران تا به امروز در بحث مذاکره همان رویه اعتماد سازی بوده است گفت: ایران حتی در بحث دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته‌ای نیز چنین روندی را در راستای اعتماد سازی داشته‌ و اکنون طرف مقابل باید عملکرد خود را اثبات کند به ویژه این که یکی از طرفین مذاکره ما یعنی آمریکا روحیه مبارزه طلبی و سیاست‌گذاری خودش را دارد که البته صهیونیست‌ها نیز پشت این قضیه هستند.

وی افزود: آن چیزی که اتفاق افتاد این بود که ما کار خودمان را بر اساس تعهداتی که داشته‌ایم اخلاقی و منطقی به سرانجام رساندیم و اکنون این طرف مقابل است که باید بر اساس تعهداتی که سپرده وظایفش را انجام دهد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین اظهار کرد: اگر طرف مقابل به تعهدات خود عمل نکند قطعا ما باید بلافاصله به قبل از مذاکره برگردیم ودیگر جای تعامل و مذاکره‌ای نخواهد بود و دنیا هم متوجه موضوع خواهد شد.

نماینده مردم گلپایگان در مجلس با بیان اینکه ایران به عنوان یک مذاکره کننده در سطح بین‌الملل به تعهدات خود عمل کرده است تاکید کرد:‌ بنابراین تصور می‌شود طرف مقابل به این موضوع توجه داشته باشد که اگر بخواهد فراتر از برجام حرکت کرده و موضوعات غیر مرتبط را مطرح کند، چنین موضوعی قابل پذیرش نیست و قطعا مجلس هم واکنش نشان داده و اقدام متقابلی خواهد داشت در حالی که ایران همواره در چارچوب مسائل گفتمان ها و مذاکرات را پیگیری کرده است.

انتهای پیام