گزیده اخبار پزشکی هفتم اردیبهشت


خبرهای پزشکی پزشکی و سلامت بسته خبرهای سلامتی اخبار سلامتی اخبار پزشکی روز

اخبار حوزه پزشکی و سلامت امروز دکتر سلام با موضوعاتی از قبیل شاخص کیفیت هوا در تهران و آخرین دستاوردهای سلامت در ایران و جهان در صفحه اخبار پزشکی در دسترس کابران عزیز قرار گرفته است و منتخب اخبار پزشکی روزانه در این مقاله به صورت خلاصه درج شده است.مجله پزشکی دکتر سلام با پوشش کامل و جامع اخبار پزشکی در ایران و جهان برای سهولت استفاده و مطالعه شما کاربران عزیز گزیده اخبار پزشکی هفتم اردیبهشت ماه را در قالب یک بسته ویژه خبری در اختیار شما قرار می دهیم.

عناوین اخبار پزشکی دکتر سلام که در روز پنجشنبه ۷ اردیبهشت ماه قرار داده شده است عبارتند از:

 

“روده ۵ کیلویی از معده بیمار بابلی بیرون کشیده شد”، “ابراهیم آشتیانی پیشکسوت پرسپولیس به کما رفت” ، “زمان اعلام نتایج اولیه آزمون ارشد مشخص شد”، “هوای تهران در وضعیت سالم قرار گرفت”، “پروژه ساخت کشتی پرنده توسط گوگل”، “مرکز اورژانس در فاریاب راه اندازی می شود”، “هشدار در خصوص گرمای جهانی اقیانوس‌ها”، “دیدار دکتر هاشمی با آیت الله سیستانی” ،”کاهش نگران کننده بارندگی در دریاچه نمک” ، “چشم نوازترین پارک طبیعی در تایلند”

 

برخی بیماری ها از کودکی در بدن انسان ایجاد می شوند که با رشد بدن شدید تر می شوند و باعث بروز مشکلات جدی در بدن افراد می شوند،مثل رشد عجیب روده ۵ کیلویی که منجر به اختلال در زندگی یک خانم بابلسری شد.

 

ابراهیم آشتیانی به دلیل عارضه قلبی به کما رفت و سطح هوشیاری خود را از دست داد.آشتیانی یکی از قدیمی ترین بازیکنان فوتبال باشگاه پرسپولیس بود که در نسل طلایی این تیم نیز سابقه بازی دارد.

 

ماراتن نفس گیر کنکور آزمون کارشناسی ارشد از صبح امروز آغاز شده است و بیش از ۶۰۰ هزار داوطلب در گروه های مختلف برای ورود به دانشگاه ها با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

 

پس از وقوع رگبار های پراکنده و وقوع تگرگ در پایتخت هوای تهران به شاخص کیفیت هوای مطلوب نزدیک شد و به گفته سازمان هواشناسی شرایط مطلبو آب و هوایی در این شهر تا جمعه مستمر خواهد بود.

 

شرکت گوگل که پیشتاز در عرصه سیستم عامل اندروید و موتور جستجوگر می باشد قصد دارد پروژه جدید خود را با عنوان ساخت کشتی پرنده به صورت مخفیانه آغاز کند و در این زمینه مطالعاتی صورت دهد.

 

ارائه خدمات پزشکی و سلامتی به مردم در سراسر کشور یکی از برنامه های ویژه وزارت بهداشت در طرح تحول سلامت است که در این راستا قرار است مرکز اورژانس شهر فاریاب به زودی راه اندازی شود.

 

گرمای جهانی و افزایش گازهای گلخانه ای موجب سمی تر شدن اقیانوس ها شده است که این عامل پیامدهای منفی را بر اکو سیستم محیط آب ها گذاشته است و باعث سمی شدن جلبک ها شده است.

 

وزیر بهداشت در حاشیه سفر خود به کشور عراق با مرجع تقلید این کشور دیدار کرد.در نشست مشترک دکتر هاشمی و آیت الله سیستانی گزارشی از اقدامات وزارت بهداشت ارائه شد.

 

کاهش بارندگی ها طی ۵۰ سال گذشته باعث خشک شدن دریاچه های نمک شده است که این موضوع باعث بر هم زدن تعادل در چرخه جهان شده است و آسیب هایی را محیط زیست وارد می کند.

 

طبیعت بکر و دست نخورده همواره یکی از جاذبه های گردشگری و مکان های مورد علاقه مسافران است که حضور و تماشای آن باعث آرامش فکری و سلامت روان انسان ها می شود.

 

تهیه و تدوین آرش توکلی

هرگونه استفاده  با درج مجله اخبار پزشکی دکتر سلام مجاز می باشد.